ALKA GROUP ALKA GROUP ALKA GROUP

Gürültü Bariyerleri

Kentsel yaşamın getirdiği nüfus yığılmalarıyla birlikte ulaşım ihtiyacı, insanları gürültü kirliliği içerisinde yaşamaya zorlamaktadır. Avrupa Birliği mevzuatına uyumlaştırılan Gürültü Kontrol Yönetmeliği 2013 den itibaren ulaşımdan kaynaklanan gürültünün kontrolünü zorunlu hale getirmektedir.

Karayolları, demiryolları ve havaalanları gibi gürültü kaynaklarında alınacak kontrol önlemleri AB standartlarında yer almaktadır. Ülkemizde henüz yeni başlayan uygulamaların en ileri teknoloji ve en ekonomik şartlara sahip olmasına katkıda bulunmak amacıyla Alka Group gürültü ölçümü, gürültü bariyeri tasarımı ve entegre mühendislik gerektiren bu alanda en ileri uluslararası kuruluşlarla işbirliği içerisinde panel üretimine başlamıştır.

Bu paneller ihtiyaca göre tek veya çift taraflı akustik emici, yansıtıcı veya cam kombineli üretilmektedir. Gürültü koruma duvarları olarak özel mühendislik tasarımları ve geniş renk paleti yanında dijital baskılı çözümler de şehir dokusuna en uygun çözümler sunulmaktadır.